Історія компанії

Вітчизняний розробник, виробник апаратів ШВЛ

Наркозно-дихальна апаратура, зокрема, апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ), є пріоритетним напрямком медичного приладобудування. До середини 90-х років в Україні подібна апаратура не тільки не вироблялась, але в цьому напрямку не проводилися навіть дослідження. Закупівля імпортних апаратів не завжди є ефективною через високу вартість і недостатнього використання наявних в апаратах функцій. Крім того, технічне обслуговування імпортних апаратів ускладнюється відсутністю запасних частин і мережі сервісних центрів, які виконували б ці роботи.

Для вирішення цих питань Київським державним заводом «Буревісник» були розпочаті розробка, серійне виробництво вітчизняних апаратів ШВЛ, які відповідають сучасним вимогам і мають прийнятну для споживачів вартість. Одночасно вирішувалося і проблема сервісного обслуговування, забезпечення запасними частинами споживачів. Перший вітчизняний апарат штучної вентиляції легенів «Фаза-8» був розроблений і поставлений на виробництво в 1997р., потім послідовно були розроблені і запущені в серійне виробництво апарати ШВЛ «Малятко» (2000р.), «Бриз» (2002р.), «Бриз -Т »(2006р.). Освоєнні у виробництві вітчизняні апарати дозволили перекрити весь віковий діапазон пацієнтів від новонароджених ( «Малятко») до дорослих ( «Фаза-8», «Бриз»). Апарат ШВЛ «Бриз-Т» розроблений для потреб швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Станом на перше півріччя 2008р. заводом «Буревісник» поставлено медичним установам України 3110 апаратів ШВЛ.

Всі вітчизняні апарати розроблялися, виходячи з конкретних умов застосування в Україні в тісній співпраці з провідними медичними фахівцями країни. Всі вони мають електропривод, а значить, для забезпечення їх роботи не потрібно розводка стисненого повітря, кисень використовується тільки для формування дихальної суміші. Ризик перехресного інфікування виключається шляхом використання термічного пароповітряного способу дезінфекції внутрішнього дихального контура. В апаратах є можливість проведення інгаляційного наркозу за допомогою закису азоту. В апарати введений режим високочастотної вентиляції. Однією з переваг апаратів є також простота управління, апарати при подачі на них електроживлення практично миттєво наводяться в стан готовності до вентиляції, автоматично переходячи в черговий режим роботи з програмно встановленими параметрами для середньостатистичного пацієнта. Моніторинг реалізований на цифрових індикаторах підвищеної яскравості, всі параметри відображаються паралельно.

Для правильного використання апаратів медичному персоналу необхідно чітко уявляти їх особливості, що дозволяє забезпечити вибір найбільш ефективних методів респіраторної підтримки.

За результатами аналізу технічних характеристик можна зробити висновок про те, що апарати мають достатній набір дихальних режимів і параметрів вентиляції, які задовольняють більшу частину медичних фахівців.

Застосування апаратів ШВЛ вітчизняного виробництва дозволило значно знизити летальність серед пацієнтів, які вимагали респіраторної підтримки. За даними М.А.Георгіянц, В.А.Корсунова, І.В.Гусакова (Біль, знеболювання и інтенсивна терапія. №2 (д) 0,2005) у відділенні інтенсивної терапії Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні летальність серед хворих на ШВЛ знизилася з 50% в 1999-2002г.г., коли для респіраторної підтримки використовувалися дихальні апарати РВ-6, «Фаза-3», «Млада», до 28% в 2002-2004г.г., коли для респіраторної підтримки стали застосовуватися дихальні апарати «Малятко», «Бриз».

Слід зазначити, що апарати виробництва заводу «Буревісник» реалізовані на базі мікропроцесорної техніки сучасного рівня, нових технологій і типів матеріалів, прецизійних датчиків тиску, температури, елементів вимірювання процентного вмісту кисню в дихальній суміші.

Досягнутий технічний рівень, надійність і чітко налагоджена система сервісного обслуговування виводить вітчизняні апарати на позиції базових при комплектуванні лікувальних установ України.

У плані перспективних робіт з розширення номенклатури, можливості використання продукції, що випускається апаратури ШВЛ для різних ситуацій заводом «Буревісник» створюються нові зразки !!!

«Буревісник»